Adámkovi je 8 let, má střední mentální retardaci a jeho vývoj se víceméně zastavil na úrovni pětiletého chlapečka.

Tohle je Míra, srdcem koloběžkář, který si život bez ní nedokáže představit.

Zažívám pocit volnosti, pocit nadšení a energie, ale i bolest, když jedu dlouhý závod.

Míra miluje výzvy a tu první velkou si dal před 5-ti lety kdy ujel skvělých 406 km při 24h závodě. O 4 roky později si dal mnohem větší cíl. Zvládnout na koloběžce cestu z Anglie do Čech. Aby mu tato cesta dávala hlubší smysl, rozhodl se jí spojit s dobrým skutkem. Pomohl tehdy Jakubovi, který žije jen s maminkou.

Cestou z Anglie do Čech pomohl Míra Jakubovi, který má střední mentální retardaci, je stejně starý jako on a finanční částka, která byla vybrána, byla použita na rekonstrukci koupelny.

Rok utekl jako voda a Míra si dal novou výzvu, opět o něco těžší. Jeho cílem je ujet 1500 km v 5ti týdnech na Novém Zélandu a přitom plnit menší výzvy, jako například ujet sprintem 145 km na 90 mile beach, nebo zdolat několik vrcholů Nového Zélandu spolu s koloběžkou. A opět tím chce Míra pomáhat.

Cíl Mírovo novozélandské výzvy?

Chce pomoct Adámkovi, který bydlí ve stejné vesnici jako on, ve vesnici Tisá. Adámkovi je 8 let, má střední mentální retardaci a jeho vývoj se víceméně zastavil na úrovni pětiletého chlapečka. Finanční obnos, který se vybere, mu chceme věnovat na dlouhodobou dopravu do školy.

Rádi bych pomohli nejenom Adámkovi, ale i dalším dětem, které jsou ve stejné situaci jako on a to se neobejde bez vaší pomoci. Pojďte do toho s námi.

Jak můžete pomoci i Vy?

Na nadační účet Ústecké komunitní nadace můžete zaslat čásku, kterou uznáte za vhodnou.